Line3 Line1 Line2

Malowanie parkingów i oznaczeń drogowych

TERENY ZEWNĘTRZNE, PARKINGI I DROGI

Oferujemy wykonanie oznakowania poziomego na terenie parkingów zewnętrznych, podziemnych oraz znajdujących się w centrach handlowych. Zapewniamy kompleksową usługę w zakresie malowania miejsc postojowych, oznaczeń i numeracji miejsc. Dodatkowo proponujemy malowanie połaciowe oraz wykonawstwo posadzek przemysłowych. Zajmujemy się także tworzeniem oznaczeń drogowych.

Znaczenie oznakowania drogowego

Projektowanie przestrzeni i wyznaczanie jej ścisłych ram ułatwia poruszanie się po mieście. Pasy parkingowe wyznaczają kierowcom dostępne dla nich obszary, pozwalają uporządkować ruch samochodowy, a także zapobiegają chaosowi w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Oznakowanie parkingów

Prawidłowe oznakowanie parkingów zawsze odgrywa kluczową rolę w sprawnej organizacji ruchu, jednak szczególnie ważne jest w miejscach, w których jego natężenie jest zwiększone, takich jak centra handlowe, dworce kolejowe czy lotniska. Duże natężenie pojazdów i pieszych sprawia, że oznaczenia parkingów muszą być trwałe i odporne na ścieranie. Nasze usługi wykonywane są przy użyciu innowacyjnych technologii i specjalnie przystosowanych do tego celu farb o wysokiej jakości. Dzięki dokładności naszych specjalistów możesz mieć pewność, że wykonane przez nas oznakowanie parkingu będzie odporne na czynniki zewnętrzne.

Malowanie pasów parkingowych

Malowanie parkingów powinno być wykonane według uprzednio przygotowanego projektu, który musi uwzględniać przepisy ruchu drogowego, przepisy przeciwpożarowe oraz wszelkie regulacje dotyczące bezpieczeństwa. Dokładne wymiary jakie powinny posiadać miejsca parkingowe są zapisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Od 1 stycznia 2018 roku miejsca postojowe powinny być 20 cm szersze niż dotychczas. Ta zasada obowiązuje na nowo wybudowanych parkingach lub tych, które są w trakcie przebudowy.

Wymiary miejsc parkingowych:

Dla samochodów osobowych – 2,5 m szerokości i 5 m długości oraz dla samochodów osób niepełnosprawnych – 3,6 m szerokości i 5 m długości. W przypadku miejsc parkingowych wzdłuż jezdni – 3,6 m szerokości i 6m długości. Jeżeli obok miejsca parkingowego znajduje się przestrzeń dla pieszych szerokość miejsca dla samochodu osobowego może być ograniczona do 2,5 metra.

Malowanie parkingów

Malowanie terenów zewnętrznych – parkingów i oznaczeń drogowych pozwala na bardzo wyraźne oznaczenie miejsc dla kierowców z niepełnosprawnością. Pomalowane na kontrastujący z nawierzchnią, niebieski kolor będą dobrze widoczne dla wszystkich korzystających z parkingu. Prawidłowe oznaczenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej to naniesienie koloru na całą jego powierzchnię. Nieprawidłowe oznaczenie, czyli brak pokrycia całej powierzchni kolorem, sprawia, że miejsce to może być zajęte przez samochody osobowe, bez konsekwencji dla kierowcy. Kierując się dobrem osób o ograniczonej sprawności stosujemy się do przepisów prawa, które ściśle określają zarówno wymiary jak i prawidłowe oznaczenia miejsc parkingowych. Wszystko to z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i materiałów gwarantujących trwałość i odporność na ścieralność.

Firma InCor oferuje najwyższą jakość wykonania, dokładność i precyzję. Gwarantujemy długotrwałe efekty, a także szybki czas realizacji zamówienia. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z konsultantem technicznym.

 

malowanie terenów zewnętrznych | malowanie parkingów | malowanie dróg | Realizacje: