Line3 Line1 Line2

Drogi transportowe w zakładzie pracy

CIĄGI KOMUNIKACYJNE WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Ciągi komunikacyjne wózków widłowych powinny zostać wykonane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczną komunikacją na terenie zakładu. Drogi transportowe muszą ułatwić wymijanie się pojazdów oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych maszyn i sprzętów.

 

Oferujemy Ci kompleksową obsługę z zaprojektowaniem i wyznaczeniem tras i szerokości dróg komunikacyjnych od zera. Przygotujemy również nawierzchnię do malowania. Skontaktuj się z naszym koordynatorem technicznym i dowiedz się jak powstają ciągi komunikacyjne oraz jak przebiega malowanie linii.

 


 

Czy wiesz, że szerokość dróg komunikacyjnych w magazynach czy powierzchniach, gdzie prowadzony jest transport wewnętrzny, powinny być zawsze tworzone według konkretnych zaleceń?

 

Do ustalenia, szerokości dróg komunikacyjnych w obiekcie niezbędne jest wzięcie pod uwagę kilku aspektów i warunków:

 

– rodzaj środków transportu, które mają poruszać się po drogach; mogą być silnikowe albo bezsilnikowe;

– typu ruchu, który będzie obowiązywał w danym obszarze; może być jedno- bądź dwukierunkowy;

– przeznaczenie drogi, która jest wyznaczana; może być przygotowana jedynie dla środków transportu albo również dla ruchu pieszego.

 

W ten sposób, biorąc pod uwagę również np. gabaryty potencjalnych ładunków, można wyznaczyć bezpieczne szerokości dróg komunikacyjnych. Następnie wystarczy je wyznaczyć w taki sposób, aby zachować bezpieczeństwo pracy.