Malowanie linii

Malowanie linii to norma we wszystkich zakładach, których celem jest efektywna praca przy zachowaniu porządku oraz pełnego bezpieczeństwa wszystkich pracowników. Metodą, która pomaga w osiągnięciu tego celu, jest widoczne wyznaczenie poszczególnych stref pracy przy wykorzystaniu najlepszych produktów przeznaczonych do malowania linii.

Malowanie linii na hali i magazynie

Dzięki naszym usługom Twoja hala produkcyjna, magazyn lub parking, którym zarządzasz spełnią wszystkiego wymagane normy oraz będą bezpieczne dla pracowników i innych użytkowników. Oferujemy malowanie oznakowań, dzięki którym z łatwością wyznaczymy w hali produkcyjnej lub magazynie drogi dla pieszych i wózków widłowych oraz miejsca do przechowywania kontenerów lub narzędzi.

Wykonamy również malowanie pasów na parkingach zewnętrznych, podziemnych lub w centrach handlowych – wszystko zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz z troską o wysoką jakość nanoszonych na nawierzchnię oznaczeń.

Kiedy wykonujemy malowanie linii?

Malowanie linii jest konieczne w wielu sytuacjach, kiedy celem jest zorganizowanie przestrzeni poruszania się lub pracy. Firma Incor świadczy usługi w takich sytuacjach jak:

1. organizacja pracy oraz ruchu w nowych obiektach lub na nowych drogach,

2. zmiana organizacji pracy lub ruchu,

3. nowa aranżacja starych przestrzeni.

W dwóch ostatnich przypadkach konieczne może okazać się usuwanie starych oznakowań, które mogłoby kolidować z aktualnym, wprowadzając pracowników lub uczestników ruchu w błąd, przez co mogliby stwarzać niebezpieczeństwo dla siebie i innych.

Dlaczego warto wybrać firmę Incor?

Incor zadba nie tylko o techniczne wykonanie malowania linii Twojej hali produkcyjnej, magazynu lub parkingu. Oprócz malowania linii i oznakowania poziomego w formie znaków i piktogramów oferujemy również:

piktogramy_zakres_uslug_incor malowanie linii

 

Jeśli nie masz pomysłu, jak oznakować swój zakład możesz skorzystać z naszych podpowiedzi. A może wprowadzasz w swojej firmie system 5S i szukasz sposobu na usystematyzowanie przestrzeni w hali lub na magazynie?

System 5S

Malowanie linii to podstawowa czynność przy wprowadzaniu systemu standaryzującego przebieg pracy. System 5S, czyli sortowanie, systematyka, sprzątanie, standaryzacja i samodyscyplina, pozwoli Ci wyznaczyć docelowe miejsca dla wszystkich maszyn i przedmiotów używanych przy pracy. Wyznaczenie różnokolorowych linii sprawi, że pracownicy z łatwością utrzymają porządek na swoich stanowiskach, a każdy z przedmiotów znajdzie się na swoim miejscu, nie stwarzając zagrożenia.

Używamy najlepszych farb

Farby używane do malowania pasów przestrzeniach takich jak hale produkcyjne, magazyny czy parkingi muszą: być doskonale widoczne, najlepiej jeśli będą odblaskowe, posiadać antypoślizgową powierzchnie, być odporne na ścieranie przez pieszych oraz pojazdy kołowe.

Dlatego w czasie świadczenia usług używamy:

farb akrylowych – mają właściwości chroniące powierzchnie metalowe, zatem doskonale nadają się do znakowania maszyn,

farb drogowych – sprawdzają się nie tylko na parkingach i drogach, ale również wewnątrz hal, gdzie wykorzystuje się je do wyznaczania ścieżek oraz dróg ewakuacyjnych,

farb na bazie żywicy epoksydowej – niezwykle odporne na chemiczne i mechaniczne czynniki niszczące, zapewniające sterylność.

Malowanie linii na hali – jak to robić?

Oznakowanie wykonujemy metodą natrysku hydrodynamicznego. Farba jest sprężona w pojemniku przez działanie specjalistycznej pompy, a następnie z dużą siłą wyrzucana przez precyzyjną dyszę dyszę, która pozwala na precyzyjne pokrycie nią całej przeznaczonej do malowania powierzchni. Malowanie linii na hali wykonuje się przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie pracowników. Wózki widłowe, suwnice i poodkładane nie na swoje miejsce narzędzia mogą stanowić niebezpieczeństwo. Dlatego dla dobrej organizacji pracy często stosuje się:

1. żółte linie, które określają pozycję maszyn, narzędzi, wózków widłowych lub innych przedmiotów

2. czerwone klepsydry na podłodze oznaczające miejsce dla gaśnic lub hydrantów przeciwpożarowych,

3. piktogramy informujące o drodze ewakuacyjnej czy umiejscowieniu apteczek,

ustalonego koloru linie (często czerwone), które wyznaczają miejsce dla kontenerów na odpady.

Malowanie pasów pozwala wyznaczyć ścieżki i strefy przechowywania narzędzi, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadków w pracy. Te najczęściej są wyznaczane kolorem białym.

Malowanie pasów w magazynie

Jeśli nie masz pomysłu, jak oznakować swój zakład możesz skorzystać z naszych podpowiedzi. A może wprowadzasz w swojej firmie system 5S i szukasz sposobu na usystematyzowanie przestrzeni w hali lub na magazynie?

Malowanie linii na magazynie ułatwi segregację i odnajdywanie towarów. Dzięki wyznaczonym za ich pomocą polom odkładczym wszystkie produkty lub półprodukty zawsze będą na swoim miejscu. W magazynie możesz wyznaczyć strefy przechowywania produktów gotowych, np. kolorem niebieskim, a także strefy przechowywania komponentów lub półproduktów, np. kolorem zielonym.