Malowanie linii

Malowanie linii to norma we wszystkich zakładach, których celem jest efektywna praca przy zachowaniu porządku oraz pełnego bezpieczeństwa wszystkich pracowników. Metodą, która pomaga w osiągnięciu tego celu, jest widoczne wyznaczenie poszczególnych stref pracy przy wykorzystaniu najlepszych produktów przeznaczonych do malowania linii.

Malowanie linii na hali i magazynie

Dzięki naszym usługom Twoja hala produkcyjna, magazyn lub parking, którym zarządzasz spełnią wszystkiego wymagane normy oraz będą bezpieczne dla pracowników i innych użytkowników. Oferujemy malowanie linii, dzięki którym z łatwością wyznaczymy w hali produkcyjnej lub magazynie drogi dla pieszych i wózków widłowych oraz miejsca do przechowywania kontenerów lub narzędzi.

Wykonamy również malowanie pasów na parkingach zewnętrznych, podziemnych lub w centrach handlowych – wszystko zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz z troską o wysoką jakość nanoszonych na nawierzchnię oznaczeń.

Dlaczego warto wybrać malowanie linii w firmie Incor?

Incor zadba nie tylko o techniczne wykonanie malowania linii Twojej hali produkcyjnej, magazynu lub parkingu. Oprócz malowania linii i oznakowania poziomego w formie znaków i piktogramów oferujemy również:

 

piktogramy_zakres_uslug_incor

malowanie linii

Jeśli nie masz pomysłu, jak oznakować swój zakład możesz skorzystać z naszych podpowiedzi. A może wprowadzasz w swojej firmie system 5S i szukasz sposobu na usystematyzowanie przestrzeni w hali lub na magazynie?

Malowanie linii na hali – jak to robić?

Malowanie linii na hali wykonujemy przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie pracowników. Wózki widłowe, suwnice i poodkładane nie na swoje miejsce narzędzia mogą stanowić niebezpieczeństwo. Dlatego dla dobrej organizacji pracy często stosuje się:

1. żółte linie, które określają pozycję maszyn, narzędzi, wózków widłowych lub innych przedmiotów

2. czerwone klepsydry na podłodze oznaczające miejsce dla gaśnic lub hydrantów przeciwpożarowych,

3. piktogramy informujące o drodze ewakuacyjnej czy umiejscowieniu apteczek,

ustalonego koloru linie (często czerwone), które wyznaczają miejsce dla kontenerów na odpady.

Malowanie pasów pozwala wyznaczyć ścieżki i strefy przechowywania narzędzi, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadków w pracy. Te najczęściej są wyznaczane kolorem białym.

Malowanie pasów w magazynie

Malowanie linii na magazynie ułatwi segregację i odnajdywanie towarów. Dzięki wyznaczonym za ich pomocą polom odkładczym wszystkie produkty lub półprodukty zawsze będą na swoim miejscu. W magazynie możesz wyznaczyć strefy przechowywania produktów gotowych, np. kolorem niebieskim, a także strefy przechowywania komponentów lub półproduktów, np. kolorem zielonym.