Line3 Line1 Line2

Usuwanie oznakowań

Usuwanie oznakowania poziomego

Nakładające się na siebie linie lub oznaczenia BHP mogą przyprawić pracowników fabryk czy użytkowników parkingów i innych publicznych miejsc o zakłopotanie, a co za tym idzie spowodować istotne niebezpieczeństwo w pracy lub ruchu drogowym. Dlatego usuwanie oznakowania poziomego, które przestało być aktualne, jest szczególnie ważne dla zachowania bezpieczeństwa oraz sprawnego przebiegu pracy lub ruchu drogowego.

Zmiana organizacji lub zaaranżowanie przestrzeni pracy lub ruchu drogowego wymaga usunięcia starych oznakowań i nałożenia na powierzchnię nowych. Nieprofesjonalne metody mogą być nieskuteczne lub wiązać się z ryzykiem uszkodzenia powierzchni, co niestety wygenerowałoby znaczne koszty przywrócenia jej do stanu używalności.

Usuwania oznakowania – oferta dla zakładów przemysłowych i zarządców dróg

Niezależnie od tego, czy trzeba przygotować asfalt pod malowanie nowych linii czy zorganizować pracę w zakładzie przemysłowym, potrzebne są profesjonalne usługi. Zmiana organizacji ruchu oraz zaaranżowanie przestrzeni pracy wymagają usunięcia starych oznakowań i nałożenia na powierzchnię nowych. Nieprofesjonalne metody mogą być nieskuteczne lub wiązać się z ryzykiem uszkodzenia podłogi. Niestety wygenerowałoby znaczne koszty przywrócenia jej do stanu używalności, ponieważ konieczne mogłoby okazać się nawet frezowanie nawierzchni. Dlatego wprowadziliśmy oferty firmy Incor również usługi usuwania oznakowania poziomego. Profesjonalne metody pozwolą na przeprowadzenie skutecznego i bezpiecznego usuwania oznakowania niezależnie od tego, z jakiego materiału została wykonana nawierzchnia. Usuwamy bowiem oznakowanie poziome z kostki brukowej, asfaltu, betonu oraz powierzchni żywicznych.

Usuwanie linii metodą chemiczną – o co w niej chodzi?

W niektórych przypadkach, kiedy część oznakowania może być użyta również w nowej organizacji ruchu lub pracy, jednak należy pamiętać o tym, że nowe i stare linie muszą kompatybilne chemicznie. Jeśli tak nie jest, wówczas konieczne jest usunięcie całości oznakowania, ponieważ wtedy farba może się łuszczyć i odpadać. Na nieprzygotowanym podłożu przyczepność nowej farby będzie ograniczona, dlatego podłoże musi być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Czyszczenie powinno odbywać się na z użyciem specjalnie przygotowanych rozpuszczalników. Wnikają one w strukturę farby tworzącej linię lub piktogram, a następnie rozmiękczają ją. Metoda ta sprawia, że usuwanie oznakowań wykonuje się łatwo, bez użycia siły, dużej ilości wody czy specjalistycznych narzędzi.

Co jesteśmy w stanie usunąć przy użyciu tej technologii?

Nasz profesjonalny zespół zajmuje się szybkim i skutecznym usuwaniem oznakowania poziomego na różnych obszarach. W bezpieczny sposób pomożemy Ci usunąć farby, lakiery, taśmy klejące oraz wszelkiego rodzaju kleje, w tym również montażowe. Dzięki temu nowo nałożone oznakowanie poziome nie dubluje się ze starym, często już częściowo startym, co znacznie podnosi bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni.

  1. Farby i lakiery
  2. Kleje (w tym montażowe)
  3. Taśmy klejące

Farby i lakiery – organizacja lub aranżacja przestrzeni pracy może wymagać usunięcia starych warstwa farby ze ścian lub podłóg. Nasze profesjonalne metody pozwalają pozbyć oznakowań wykonanych m.in. farbami drogowymi, akrylowymi czy poliuretanowymi. Usuwamy również lakiery i farby powierzchnie wykonane na bazie żywic.

Kleje (w tym montażowe) – klej może pozostawiać na powierzchniach ślady lub nawet elementy zamontowanych wcześniej przedmiotów. Usunięcie kleju daje pozwala na montaż kolejnych oznakowani lub przedmiotów.

Taśmy klejące – oderwane taśmy bardzo często pozostawiają ślady lub nawet uszkadzają powierzchnie, do której były przyklejone, np. poprzez zerwanie farby lub zniszczenie faktury. Firma Incor skutecznie usuwa taśmy z dbałością o bezpieczeństwo powierzchni.

Usuwanie oznakowania poziomego jeszcze kilkanaście lat temu sprawiało niemałe problemy; dziś gwarantujemy wykonanie tego procesu w sposób profesjonalny, skuteczny oraz bez ingerencji czy niszczenia samej powierzchni.

Usuwanie linii metodą chemiczną – jak to zrobić?

Skutecznym sposobem jest usuwanie linii metodą chemiczną, które pozwala na skuteczne pozbycie się nieaktualnego lub częściowo zniszczonego oznakowania z troską o pełne bezpieczeństwo powierzchni.  Największą zaletą tej metody jest to, że odbywa się bez jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię.  Metody chemiczne mają wiele zalet, dzięki którym są znacznie korzystniejsze zarówno dla bezpieczeństwa powierzchni, jak i samych pracowników. 

Do usuwania oznakowań używa się specjalnie przygotowanych rozpuszczalników. Wsiąkają one w strukturę farby, rozmiękczając ją i umożliwiając łatwe usunięcie. Drugim plusem tej metody jest to, że przy jej użyciu nie generują się żadne pyły, które mogłyby uszkodzić urządzenia niezbędne do pracy oraz szkodzić zdrowiu dróg oddechowych. Dzięki temu miejsce, w którym usuwane są linie, może normalnie funkcjonować w trakcie wykonywania tych prac.

Usuwanie oznakowania poziomego – dlaczego jest konieczne?

Usuwanie oznakowania poziomego jest istotne głównie z uwagi na to, że eliminuje problem mylnych komunikatów np. w magazynach, na przestrzeni drogowej czy parkingach.
Nasza praca opiera się na technikach i metodach wysokiej jakości, które nie niszczą struktury ścian oraz podłóg i pozwalają na ponowne namalowanie całkiem nowych komunikatów. Usuwanie linii metodą chemiczną jest niezbędnym działaniem, gdy w hali magazynowej, produktowej, bądź w zakładzie pracy zmienia się rozmieszczenie ramp oraz ciągi komunikacyjne dla wózków widłowych. Dlatego przy zmianie organizacji ruchu lub projektowaniu nowego miejsca pracy w miejscu starej fabryki profesjonalne usuwanie linii metodą chemiczną jest czynnością, bez której nie da się zapewnić pracownikom ergonomii i bezpieczeństwa pracy.