Skip links

Oznakowanie poziome

Wykonywanie oznaczeń poziomych hali produkcyjnych, magazynów czy przestrzeni użytkowych jest kluczowym elementem dla standaryzacji, poprawy komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowników. Malowanie pasów parkingowych czy tych określających drogę transportową to niezbędnik każdego garażu i parkingu lub terenów przyzakładowych. Oznaczenia magazynowe w formie linii czy całej strefy są kluczowe przy tworzeniu ściśle określonych procesów produkcyjnych czy logistycznych. Bez względu na zastosowanie, wykonywane oznaczenia muszą być trwałe, antypoślizgowe, łatwo dostrzegalne i odblaskowe.
Firma InCor wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie oraz setki wykonanych projektów dobrała najlepsze materiały:

Farby epoksydowe i poliuretanowe

Farby dwuskładnikowe, chemoutwardzalne o wysokiej zawartości cząsteczek stałych. Występują w wielu wariantach, z wykończeniem w połysku lub macie, a ich parametry pozwalają na utwardzenie się nawet przy temperaturze 0 stopni.

Farby drogowe

Sprawdzają się nie tylko na parkingach i drogach, ale również wewnątrz hal produkcyjnych, gdzie wykorzystuje się je do wyznaczania tymczasowych ścieżek oraz dróg ewakuacyjnych. Usuwanie oznaczeń wykonanych z tej farby jest łatwe i szybkie.

Żywice poliuretanowe

Najodporniejszy materiał na rynku, który stosujemy na obiektach o wyjątkowo intensywnym ruchu. Odpowiednio przygotowane podłoże wraz ze specjalnie dobraną żywicą gwarantują bezproblemowe użytkowanie i znakomitą widoczność oznakowania w ciężkich warunkach nawet przez 5 lat.

ścieżki komunikacyjne oznaczenia

Odpowiednie przygotowanie podłoża

Pierwszym etapem przed przystąpieniem do wykonania oznakowania poziomego w formie linii, pasów czy całych stref, jest odpowiednie przygotowanie podłoża. W tym celu używamy specjalistycznych, wolno odparowujących rozpuszczalników, które nie naruszają struktury betonu, ale dokładnie oczyszczają daną nawierzchnię. Następnie wyznaczamy układ linii oraz pozostałego oznakowania poziomego przy pomocy taśm. Dalej nanosimy od dwóch do trzech warstw odpowiedniego materiału, który spełni wymagania i założenia projektowe.

wyznaczanie drogi na hali

Nanoszenie oznakowania poziomego

Firma InCor do bezpośredniego nanoszenia farb na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wykorzystuje natrysk hydrodynamiczny. Wieloletnie doświadczenie oraz setki wykonanych projektów nauczyło nas, że to najlepszy sposób pokrywania nawierzchni. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznej pompy oraz precyzyjnej dyszy nanosimy niewielką ilość farby, dokładnie kryjąc daną powierzchnię. Metoda ta jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna i efektywna w porównaniu do wykorzystaniu standardowych sposób jak malowanie pędzlem czy wałkiem. Pierwsza warstwa oznakowania poziomego penetruje powierzchnię, dzięki czemu związuje się z podłożem. Wykonana w taki sposób linia czy pas zyskuje większą odporność na czynniki zewnętrzne. Natrysk hydrodynamiczny sprawdza się w każdych warunkach. Malowanie pasów parkingowych, malowanie linii magazynowych czy wyznaczanie dróg transportowych może być wykonane właśnie w tej technologii.

wyznaczanie drogi na hali
znaki pionowe

Usuwanie chemiczne oznakowania poziomego

Usuwanie z użyciem specjalnego żelu z zawartością związków chemicznych, rozpuszczających farby akrylowe, epoksydowe, poliuretanowe, kleje montażowe, techniczne oraz lakiery jedno- i dwuskładnikowe. Proces odbywa się metodą manualną. Wykorzystujemy do tego żel do usuwania, rozpuszczalniki, skrobaki i szpachelki. Utylizacja urobku odbywa się zgodnie z zasadami ustawy o ochronie środowiska i BDO oraz jest całkowicie ekologiczna. Podczas usuwania nie ingerujemy w strukturę podłoża, nie uszkadzamy betonu. Jedynym, potencjalnym skutkiem wykonywania niniejszych działa są jasne ślady na posadzce betonowej, które znikają w miarę użytkowania posadzki. Usuwanie oznakowania poziomego z posadzek epoksydowych można zostać wykonane jedynie dla konkretnych typów farb. Wizja lokalna oraz krótki audyt są niezbędne do określenia możliwość wykonania wspomnianej usługi.

wyznaczanie drogi na hali

Usuwanie mechaniczne wierzchniej warstwy podłoża z oznakowaniem poziomym.

Usługa wykonywana jest za pośrednictwem procesów takich jak szlifowanie, śrutowanie, frezowanie czy groszkowanie. Usuwanie tą metodą oznacza ingerencję w strukturę podłoża i uszkodzenie zewnętrznej struktury betonu, asfaltu lub epoksydu. Naruszone zostaje od 1 mm do 2 cm warstwy. Tego typu czynności wykonuje się zwykle w ostateczności, ponieważ pozostawiają one znaczące ślad oraz nierówność, które w niektórych sytuacjach muszę być dodatkowo uzupełnione.

wyznaczanie drogi na hali
usuwanie oznakowania poziomego
renowacja betonu

Renowacja betonu

Eksploatacja przestrzeni roboczej hali produkcyjnej czy magazynowej powoduje ubytki w posadzkach betonowych poprzez uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne. Wózki widłowe, pojazdy oraz pracownicy przemieszczając się po danej drodze transportowej czy strefie roboczej ścierają jej powierzchnię. Firma InCor wykorzystując odpowiednie technologie wykonuje usługi renowacji betonu oraz jego naprawy. Odbywa się to poprzez usunięcie odpowiednie przygotowanie nawiertów, ubytków czy nierówności. Następnie nakładany jest odpowiedni rodzaj materiału, który odświeża i impregnuje nawierzchnię.

wyznaczanie drogi na hali
drogi transportowe na hali produkcyjnej

Wierzymy w siłę narzędzi!

Aby jak najszybciej i jak najdokładniej wykonać swoją pracę ciągle inwestujemy w nasz park maszynowy.

Nasze brygady wykonujące oznakowanie poziome dysponują 3 agregatami do natrysku hydrodynamicznego firmy Wagner i 1 firmy Graco, co zapewnia maksymalną wydajność pracy na każdym zleceniu.

Brygada posadzkarska dysponuje najnowocześniejszymi, niezawodnymi szlifierkami firmy Schwamborn: DSM650S do dużych powierzchni, DSM450 do średnich powierzchni oraz dwoma pomocniczymi urządzeniami DSM250. Wszystkie te maszyny pracują na odkurzaczach firmy Husqvarna: S36 i S26, co zapewnia bezpyłowe szlifowanie.

Brygada monterska dysponuje najnowocześniejszymi urządzeniami pomiarowymi i elektronarzędziami monterskimi.

oznakowanie bhp InCor Wrocław

Oznakowanie pionowe

Firma InCor specjalizuje się również w oznakowaniu pionowym hal magazynowych, produkcyjnych i innych obiektów przemysłowych. Wykorzystywane technologie pozwalają nam prowadzić kompleksowe usługi, które rozpoczynają się od fazy projektowej i doradczej, a skończywszy na wykonaniu rozwiązań zgodnych ze standardami BHP. Wieloletnie doświadczenie oraz dziesiątki zrealizowanych projektów pozwalają nam na zastosowanie sprawdzonych praktyk w Twoim biznesie. Tworzymy również indywidualne rozwiązania, które wymagają w wielu przypadkach gruntownego przygotowania, przy ścisłej współpracy z klientem.
Technologie w branży oznakowania pionowego:

Montaż w betonie, kostce brukowej, asfalcie

Odpowiedni dobór narzędzi oraz zastosowanie chemii czy materiałów pozwala na skuteczne i trwałe umieszczanie oznakowania pionowego w strukturach z betonu. Bez względu na skomplikowanie Twojego obiektu przemysłowego.

Umieszczanie oznakowań w ziemi

Tereny przyzakładowe lub skomplikowane hale czy części zadaszone wymagają montażu w ziemi. Bez względu na twardość gleby czy strukturę terenu, używając materiałów utwardzających czy elementów stałych, umieszczamy oznakowanie pionowe, organizujące przestrzeń.

Montaż konstrukcji aluminiowych podwieszane pod sufitem

Wiele oznaczeń pionowych wymaga skomplikowanych konstrukcji, które muszą zostać umieszczone na suficie. W innych przypadkach również, niezbędny jest montaż elementów, które pozwalają na tworzenie oznakowań pionowych na odpowiedniej wysokości. Wykorzystując doświadczenie oraz wysokiej jakości sprzęt, wykonujemy odwierty w suficie, dobierając wytrzymałe konstrukcyjnie części stalowe. Organizujemy montaż oraz dostosowujemy znaki do zaprojektowanych procesów.

Montaż konstrukcji aluminiowych z poziomu posadzki

Oznakowanie pionowe to w wielu przypadkach skomplikowane konstrukcje aluminiowe, które muszę być starannie przytwierdzone do posadzki. Zapewnia to bezpieczeństwo oraz skuteczność i przejrzystość oznaczeń procesowych. Stosujemy w tej usłudze odpowiednio dobrane elementy stałe, które nie uszkodzą aluminiowych konstrukcji.

Technologie cyfrowe

Wyświetlacze LED oraz projektory laserowe, autorskie technologie firmy InCor. Pozwalają one na wieloprocesowe tworzenie oznaczeń pionowych (oraz poziomych), bez konieczności tworzenia linii czy znaków na stałe. Niski pobór mocy oraz żywotność naszych urządzeń, pozwala stworzyć rozwiązania na lata.

Fizyczne wskaźniki wizualne

Tworzymy również klasyczne rozwiązania, dostosowane do wymagających procesów. Wykonujemy tabliczki, naklejki, kieszonki oraz inne oznaczenia pionowe, które umieszczane są zgodnie z zaleceniami projektowymi oraz standardami BHP.

Poznaj całą ofertę Incor

Oznakowanie poziome

Oznakowanie pionowe

Posadzki żywiczne

Renowacja betonu