Line3 Line1 Line2

Usuwanie farby z posadzki

Usuwanie farby z posadzki oraz starych często niewidocznych już oznakowań jest bardzo ważne przy rozplanowaniu lub przearanżowaniu przestrzeni, w której ma odbywać się praca. Ze względu na wymagające warunki pracy i szkodliwe czynniki, takie jak środki chemiczne czy ścieranie przez poruszające się pojazdy kołowe, oznaczenia malowanych linii musza być wykonane z najtrwalszych farb i lakierów. W związku z tym ich usunięcie bez ryzyka narażenia powierzchni na uszkodzenia lub całkowite zniszczenia, wymaga w pełni profesjonalnych zabiegów z zastosowaniem specjalistycznych środków.

Likwidacja oznakowań wykonanych farbą

Likwidacja oznakowań wykonanych farbą z posadzek przemysłowych pozwala uniknąć nieprawidłowych komunikatów na drogach, parkingach, w magazynach i przestrzeniach pracy, gdzie bardzo istotne jest bezpieczeństwo (przemysł, fabryki, chłodnie). Usuwanie oznakowania poziomego, to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa – wpływa na organizację ruchu i przestrzeni (np. układ regałów w magazynie lub układ gniazd roboczych w halach produkcyjnych).

Dlaczego należy pamiętać o usuwaniu starej farby z posadzki?

Nowo nakładana farba nie powinna powielać się z nieaktualnymi, ani częściowo zużytym oznaczeniami. Starą warstwę farby należy usunąć przed nowym malowaniem, wraz z tzw. cieniem, który pozostaje po poprzednim materiale. Usuwamy oznakowanie także w przypadku opuszczenia dzierżawionej powierzchni. Nowi najemcy poszukują przede wszystkim miejsc, w których stan posadzki jest bliski idealnemu i którą mogą oznaczać według własnych preferencji, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Usuwanie farby z posadzki przemysłowej – jak przebiega?

Farby usuwamy z powierzchni betonowych stali, kafli i drewna. Korzystamy z preparatów biodegradalnych i bezpiecznych dla zdrowia. Likwidujemy oznaczenia wykonane z farb emulsyjnych, olejnych, chlorokauczukowych, ftalowych, proszkowych, farb z domieszką żywic i lakierów. Do usuwanie farby z posadzki wykorzystujemy środki chemiczne, która nie ingerują w strukturę czyszczonej nawierzchni.

Co po usunięciu farby z posadzki?

Usunięcie farby lub innych środków, którymi wykonane było oznakowanie BHP lub linie wymaga jeszcze odpowiedniego przygotowania posadzki przemysłowej pod wykonanie nowego oznakowania. Aby nowe linie i piktogramy dobrze trzymały się powierzchni, a także były trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i biologiczne. W tym celu powierzchnia, z której usunięto farbę, musi być odpowiednio wyczyszczona i odtłuszczona.

Zobacz efekty naszej pracy

Powyżej prezentujemy zdjęcia miejsc pracy, które dzięki naszym działaniom mogą zostać na nowo zaplanowane, a stare, zużyte lub nieaktualne oznakowanie może zostać zastąpione nowym, znacznie lepiej widocznym, a przede wszystkim dostosowanym do miejsca pracy.