Line3 Line1 Line2

Malowanie pasów na parkingu i drogach

OZNAKOWANIE PARKINGÓW I DRÓG

Oferujemy wykonanie oznakowania poziomego na terenie parkingów zewnętrznych, podziemnych oraz znajdujących się w centrach handlowych. Zapewniamy kompleksową usługę w zakresie malowania miejsc parkingowych, a także oznaczeń i numeracji tych miejsc. Dodatkowo proponujemy malowanie połaciowe oraz wykonawstwo posadzek przemysłowych. Zajmujemy się także tworzeniem oznaczeń drogowych poziomych.

Znaczenie oznakowania drogowego

Projektowanie przestrzeni i wyznaczanie jej ścisłych ram znacznie ułatwia poruszanie się po mieście. Oznakowanie dróg pasami parkingowymi jest bardzo potrzebne – wyznacza bowiem kierowcom dostępne dla nich obszary do zaparkowania pojazdu. Pozwala także uporządkować ruch samochodowy, a także zapobiec niepotrzebnemu chaosowi w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Znaczenie znaków drogowych poziomych jest bardzo duże, bowiem kierowcy zauważają je znacznie lepiej niż oznakowanie pionowe.

Oznakowanie poziome powinno również wyróżniać znajdujące się na jezdniach progi zwalniające. Powinny być one widoczne przynajmniej z odległości kilkudziesięciu metrów, by kierowca mógł zwolnić i nie uszkodził zawieszenia pojazdu po najechaniu na próg ze zbyt dużą prędkością. Oznakowanie pionowe i poziome powinno być wspomagane również przez urządzenia BRD. Należą do nich:

 • blokady parkingowe,
 • lustra parkingowe i drogowe,
 • pachołki drogowe,
 • zapory drogowe.

Wszystkie te urządzenia znajdziesz w naszym sklepie.

Oznakowanie parkingu

Prawidłowe oznakowanie parkingów zawsze odgrywa kluczową rolę w sprawnej organizacji ruchu. Szczególnie ważne jest jednak w tych miejscach, w których natężenie ruchu jest zwiększone – mogą to być na przykład centra handlowe, dworce kolejowe czy lotniska. Duże natężenie pojazdów i pieszych sprawia, że oznaczenia parkingów muszą być trwałe i odporne na ścieranie. Nasze usługi z zakresu malowania parkingów wykonywane są przy użyciu innowacyjnych technologii oraz specjalnie przystosowanych do tego farb wysokiej jakości. Farby te muszą być bardzo dobrze widoczne, a pomalowana powierzchnia nie może mieć żadnych wybrzuszeń czy nierówności. Specjalistyczne farby wykorzystujemy nie tylko do malowania pasów na parkingu, ale również do takich miejsc pracy, jak garaże podziemne, hale i magazyny. Dzięki dokładności i precyzyjności naszych specjalistów możesz mieć pewność, że wykonane przez nas oznakowanie poziome parkingu będzie odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Malowanie pasów parkingowych

Parking to fragment drogi, na którym również zasadniczą funkcję bezpieczeństwa ruchu drogowego pełnią znaki drogowe.  Malowanie parkingów powinno być wykonane według uprzednio przygotowanego projektu. Jeżeli nie wiesz, jak wykonać taki projekt, poproś o pomoc specjalistę. W projekcie tym muszą zostać uwzględnione:

 • przepisy ruchu drogowego,
 • przepisy przeciwpożarowe,
 • wszelkie regulacje dotyczące bezpieczeństwa.

Dokładne wymiary, jakie powinny posiadać miejsca parkingowe są zapisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Od 1 stycznia 2018 roku miejsca postojowe powinny być o 20 centymetrów szersze niż dotychczas. Ta zasada obowiązuje nie tylko na nowo wybudowanych parkingach, ale również tych będących w trakcie przebudowy.

Wymiary miejsc parkingowych

 • Dla samochodów osobowych – 2,5 m szerokości i 5 m długości.
 • Dla samochodów osób niepełnosprawnych – 3,6 m szerokości i 5 m długości.
 • W przypadku miejsc parkingowych wzdłuż jezdni – 3,6 m szerokości i 6m długości.
 • Jeżeli obok miejsca parkingowego znajduje się przestrzeń dla pieszych, to szerokość miejsca dla samochodu osobowego powinna być ograniczona do 2,5 m.

Galeria realizacji – oznakowanie miejsc parkingowych

Oznakowanie parkingu, a więc malowanie linii parkingowych oraz pasów na parkingu to czynności, na których znamy się najlepiej. Obejrzyj galerię naszych realizacji w zakresie malowania parkingów i miejsc parkingowych.

Malowanie miejsc parkingowych

Malowanie terenów zewnętrznych, tj. parkingów i oznaczeń drogowych pozwala na bardzo wyraźne oznaczenie miejsc dla kierowców z niepełnosprawnością. Miejsca pomalowane na niebieski kolor kontrastujący z nawierzchnią będą dobrze widoczne dla wszystkich korzystających z parkingu. Prawidłowe oznaczenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej polega na naniesieniu koloru na całą jego powierzchnię. Nieprawidłowe oznakowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, czyli brak pokrycia całej powierzchni kolorem sprawia, że miejsce to może zostać zajęte przez samochody osobowe bez konsekwencji dla kierowcy. Kierując się dobrem osób o ograniczonej sprawności, stosujemy się do przepisów prawa, które ściśle określają wymiary oraz prawidłowe oznaczenia miejsc parkingowych. Wszystko to z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i materiałów gwarantujących trwałość i odporność na ścieralność.

Pomimo malowania oznakowania poziomego, na parkingach stosuje się również ograniczniki ruchu, które zapobiegają najechaniu zderzakiem na wysokie krawężniki. Jest to znaczne ułatwienie dla kierowców, którzy dzięki temu unikają uszkodzenia karoserii swoich samochodów.

Malujemy nie tylko pasy na parkingu

Zakres naszych usług odejmuje nie tylko malowanie linii parkingowych oraz oznakowania miejsc parkingowych. Z naszej strony możesz liczyć także na oznakowanie hal, garaży i parkingów, czyli namalowane pola odkładcze lub widoczne pasy w miejscach hal produkcyjnych i magazynów. Malowanie oznakowania poziomego w wyżej wymienionych miejscach jest równie ważne, co oznakowanie poziome parkingów – pozwala na wyznaczenie ciągów komunikacyjnych oraz miejsca przechowywania narzędzi. W przeciwnym razie praca w zakładzie może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia Twoich pracowników.. Możesz być pewien, że firma InCor oferuje najwyższą jakość wykonywanych usług. Jesteśmy niezwykle dokładni i precyzyjni w naszych działaniach. Gwarantujemy długotrwałe efekty, a także szybki czas realizacji powierzonego nam zadania. Cena malowania pasów i miejsc parkingowych uzależniona jest od wielkości powierzchni, jaką chcesz przeznaczyć na ten cel. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań prosimy o skontaktowanie się z konsultantem technicznym.