Line3 Line1 Line2

Oznakowanie PPOŻ - przeciwpożarowe

Trwałe i widoczne oznakowanie umiejscowienia urządzeń gaśniczych

Firma Incor zajmuje się malowaniem oznakowania przeciwpożarowego, na słupach betonowych i stalowych, ścianach oraz posadzkach. Słupy malowane są zgodne z przepisami PPOŻ i według wskazówek zleceniodawcy. Oznakowanie wykonujemy za pomocą natrysku hydrodynamicznego oraz manualnie w zależności od umiejscowienia malowanego elementu. Wysoka jakość jest naszym priorytetem zarówno, jeśli chodzi o użyte materiały, jak i o wykonanie.

Rola oznakowania przeciwpożarowego

Oznakowania ppoż w formie malunku, naklejek na ściany i sprzęt oraz tablic są podstawą zapewnienia bezpieczeństwa w zakładach pracy. Malowanie przez nas znaki gwarantują komfort psychiczny dla pracowników zakładu oraz wpływają na skuteczność i tempo ewakuacji – w przypadku realnego zagrożenia pożaru w miejscu pracy. Każdy pracodawca, który zdecyduje się na oznakowania ppoż w swoim zakładzie, będzie pewny, że postępuje zgodnie z prawem pracy. Dzięki temu uniknie ewentualnych kar finansowych. Znaki przeciwpożarowe spełniają również inne role, które ułatwiają pracę w zakładzie:

  • określają miejsce gdzie położony jest sprzęt przeciwpożarowy,
  • informują o realnym zagrożeniu wystąpienia pożaru, w razie niestosowania się do oznakowania.

 

Prawidłowe oświetlenie znaków

Zdajemy sobie sprawę, jak ważną kwestią jest widoczność znaków przeciwpożarowych. Malując oznakowania, pamiętamy o tym, że muszą być one widoczne, zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym. Wybrane przez nas farby do malowania oznakowania przeciwpożarowego są trwałe i odporne na ścieranie, bo zdajemy sobie sprawę, jakie jest to ważne dla inwestorów i użytkowników hali. Przy malowaniu linii wykorzystujemy farby m.in.: poliuretanowe, na bazie żywic epoksydowych, akrylowe i  chemoutwardzalne. Wszystkie używane przez nas farby posiadają wysokie parametry techniczne, dzięki czemu są niezwykle przyczepne i widoczne w każdych warunkach.