Line3 Line1 Line2

OBRYSY REGAŁÓW I RAMP

Firma Incor jako jedna z wiodących firm na rynku świadczy usługi malowania linii i oznaczeń BHP zgodnie z przepisami i wymaganymi normami. Naszym klientom proponujemy stworzenie poziomego oznakowania BHP w magazynach i halach produkcyjnych.  Zajmujemy się tworzeniem obrysów regałów i ramp. Jest to nie tylko wymóg, ale również sposób na polepszenie warunków pracy. Z naszej strony możesz liczyć na najwyższej jakości wykonanie, które zostało stworzone poprzez zastosowanie najlepszych farb oraz korzystanie z najnowszych technik ich nakładania. Jest to kombinacja, która pozwala cieszyć się efektem końcowym realizacji przez długi czas.

Oznaczenia magazynowe i ich znaczenie

Prawidłowe oznaczenie magazynowe znacznie wpływa na jakość pracy magazynu. Rozwiązania tymczasowe dezorganizują pracę i sprawiają, że do miejsca pracy wkrada się niepotrzebny chaos. Warto zatem zastanowić się nad przejrzystym i logicznym zaplanowaniem przestrzeni hali magazynowej, a przede wszystkim na widocznym i trwałym oznaczeniu jej poszczególnych elementów. Jasne komunikaty usprawniają pracę magazynierów i zwiększają ich wydajność. Powierzchnia hal magazynowych często przekracza 100 000 metrów kwadratowych i w większej części wypełniona jest regałami z towarem. Przemieszczenie się z jednego końca na drugi zabiera czas, a gdy dochodzi do tego jeszcze poszukiwanie właściwego regału – zaczyna się prawdziwy wyścig z czasem i stresem. Niewłaściwe oznakowanie bądź jego brak może skutkować także pomyłką, często dość kosztowną. Oprócz oznaczeń poszczególnych regałów warto także skorzystać z oznakowania poziomego, czyli malowania linii wyznaczających na przykład miejsca do odkładania towaru.

Oznakowania BHP

Oznaczenie pól odkładczych czy miejsca na gaśnicę może zostać wykonane w ten sam sposób co oznaczenie dróg transportowych, czyli przy pomocy ciągłych pasów o dobrze widocznej barwie. Najczęściej stosowanym do tego celu kolorem jest biel i żółć. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy nakazują także oznaczenie miejsc o podwyższonym ryzyku. Tego typu powierzchnia powinna być oznaczona za pomocą żółtych i czarnych bądź białych i czerwonych pasów, narysowanych pod kątem 45o.

Zastanawiasz się jak przebiega proces, który pozwoli stworzyć obrysy regałów i ramp?

Proces oznaczania magazynowego

Nasz doświadczony zespół najpierw przygotuje podłoże, a następnie za pomocą natrysku hydrodynamicznego nałoży wybraną wcześniej farbę. Malowanie metodą natrysku hydrodynamicznego gwarantuje równomierne pokrycie przestrzeni. Sprężona do bardzo wysokiego ciśnienia farba zostaje uwolniona przez pompę i z dużą prędkością rozbija się o cząsteczki powietrza, co powoduje jej równomierne rozłożenie. Malowanie oznaczeń magazynowych tym sposobem zapewnia bardzo wysoką jakość powłoki i doskonałe krycie, które jest odporne na ścieranie.

Każdy nasz projekt realizowany jest z najwyższą starannością i dbałością. Z chęcią pomożemy w zaprojektowaniu tras, doradzimy w wyborze techniki i rodzaju materiału, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w znalezieniu satysfakcjonującego rozwiązania.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt pod adresem stefan.iwaniuk@incor.com.pl. Jesteśmy pewni, że dzięki naszej fachowej wiedzy, jesteśmy w stanie uporać się z każdym projektem, niezależnie od stopnia jego trudności.